ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa odzieży ochronnej i sprzętu bezpieczeństwa

Zamawiający Transportowy Dozór Techniczny (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Dostawa odzieży ochronnej i sprzętu bezpieczeństwa”. Termin składania ofert minął 28 maja 2021, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Transportowy Dozór TechnicznyWarszawa, Mazowieckieopublikowano 19 maja 2021
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 219 270 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
28 maja 2021, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji40%

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, okres gwarancji 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa odzieży ochronnej i sprzętu bezpieczeństwa.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Transportowy Dozór Techniczny

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 017231686

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Puławska 125

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

02-707

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@tdt.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.tdt.gov.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający

państwowa osoba prawna

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

Dozór w zakresie transportu

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa odzieży ochronnej i sprzętu bezpieczeństwa

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3cd34df5-b711-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00058897

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2021-05-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00009270/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Dostawa odzieży ochronnej i sprzętu BHP

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://bip.tdt.gov.pl/zamowienia-publiczne/

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

1) komunikacja między
Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu:a) miniPortalu:
https://miniportal.uzp.gov.pl,b) ePUAPu: https://epuap.gov.pl/wps/portal, adres skrzynki ePuap:
/tdt/SkrytkaESP) służącym do złożenia/zmiany/wycofania oferty oraz dokumentów i oświadczeń
składanych wraz z ofertą za pośrednictwem dedykowanego formularza dostępnego na ePUAP oraz
udostępnionego przez miniPortal (Formularz do komunikacji) Skrzynka ePuap może służyć także do
przekazywania podmiotowych środków dowodowych i innych oświadczeń i dokumentów. c) poczty
elektronicznej: przetargi@tdt.gov.pl, służąca do komunikacji i przekazywania na wezwanie
Zamawiającego dokumentów podmiotowych w postaci elektronicznej, https://www.tdt.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1.
Komunikacja w postępowaniu, zgodnie z art. 61 ust. 1 ustawy Pzp w całości, tj. składanie ofert,
wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a
Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia
18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 344).2. Zamawiający
w niniejszym postępowaniu nie przewiduje sposobu komunikowania się z Wykonawcami w inny
sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, wskazanych w SWZ.1. Oferta musi być
sporządzona pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. postaci elektronicznej opatrzonej
podpisem kwalifikowanym) lub w postaci elektronicznej, opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem
osobistym:1) podpisem elektronicznym wystawionym przez dostawcę kwalifikowanej usługi zaufania,
będącego podmiotem świadczącym usługi certyfikacyjne - podpis elektroniczny. Lista podmiotów
udostępniających usługę kwalifikowanego podpisu elektronicznego dostępna jest na stronie
www.nccert.pl.2) podpisem zaufanym – https://moj.gov.pl/nforms/signer/upload?
xFormsAppName=SIGNER3) podpisem osobistym – https://www.gov.pl/web/mswia/oprogramowanie do-pobrania2. Oferta musi być sporządzona w języku polskim i podpisana przez osobę(y) upoważnioną
do reprezentowania Wykonawcy.3. Ofertę należy sporządzić według wzoru stanowiącego Załącznik nr
3 do SWZ, w formacie danych: .pdf, .doc, .docx, .rtf, .xps, .odt . Zamawiający zaleca przesyłanie danych w formacie .pdf.4. Oferta musi być zaszyfrowana. Sposób zaszyfrowania oferty opisany został
w Instrukcji użytkownika dostępnej na miniPortalu.5. Jeżeli na ofertę składa się kilka dokumentów,
Wykonawca powinien stworzyć folder, do którego przeniesie wszystkie dokumenty oferty, podpisane
kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Następnie
z tego folderu Wykonawca zrobi folder .zip (bez nadawania mu haseł i bez szyfrowania).

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu
Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w
związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz
uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z
04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że: 1) administratorem Pani/Pana danych
osobowych jest Dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego; dane kontaktowe: ul. Puławska 125,
02-707 Warszawa tel. 22 4 902 902,e-mail: info@tdt.gov.pl;2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych
w Transportowym Dozorze Technicznym możliwy jest pod adresem e-mail:
dane.osobowe@tdt.gov.pl;3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1
lit. c RODO w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego oraz
zawarcia umowy, a podstawą prawna ich przetwarzania jest obowiązek prawny stosowania
sformalizowanych procedur udzielania zamówień publicznych spoczywający na Transportowym
Dozorze Technicznym jako jednostce sektora finansów publicznych;4) odbiorcami Pani/Pana danych
osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w
oparciu o art. 18 oraz art. 74 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych
(Dz. U. z 2019 r. poz. 2019); 5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust.
1 oraz ust. 4 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie
zamówienia, a jeżeli okres obowiązywania umowy w sprawie zamówienia publicznego przekroczy 4
lata, przez cały okres obowiązywania umowy, oraz w zakresie wymaganym przez przepisy
powszechnie obowiązującego prawa; 6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych
bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy
Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje
niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp; 7) w odniesieniu do Pani/Pana danych
osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22
RODO;8) posiada Pan/Pani:a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych
Pani/Pana dotyczących,b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych
osobowych*,c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia
przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2
RODO**, d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna
Pan/Pani że, przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO;9) nie przysługuje
Pani/Panu:a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych,b)
prawo do przenoszenia danych osobowych, o których mowa w art. 20 RODO,c) na podstawie art. 21
RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną
przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP 11/2021

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa odzieży ochronnej
KURTKA ZIMOWA 33
KURTKA ZIMOWA ANTYSTATYCZNA I TRUDNOPALNA 27
KURTKA PRZECIWDESZCZOWA 2
KURTKA WIOSENNO-JESIENNA 38
BLUZA POLAROWA 3
KOMBINEZON 1 - CZĘŚCIOWY 19
KOMBINEZON 1 - CZĘŚCIOWY ANTYSTATYCZNY I TRUDNOPALNY 41
KOMBINEZON JEDNORAZOWY WŁÓKNINOWY ANTYSTATYCZNY 7
SPODNIE OCIEPLANE ANTYSTATYCZNE 6
PODKOSZULEK ROBOCZY 20
KOSZULA ROBOCZA FLANELOWA 20
KOSZULKA LETNIA 258
BIELIZNA DWUCZĘŚCIOWA 20
SKARPETY WEŁNIANE 6
FARTUCH ROBOCZY GRANATOWY 8
FARTUCH ROBOCZY BIAŁY 2
UBRANIE DRELICHOWE 8
BLUZA DRELICHOWA 2
KAMIZELKA ODBLASKOWA 35
KAMIZELKA ODBLASKOWA ANTYSTATYCZNA 38
TRZEWIKI TREKKINGOWE 2
TRZEWIKI OCHRONNE 89
PÓŁBUTY OCHRONNE 147
PÓŁBUTY DO PRACY WARSZTATOWEJ 3
SANDAŁY BEZPIECZNE 2
KALOSZE Z WKŁADKĄ OCIEPLAJĄCĄ 5
RĘKAWICE ROBOCZE 160
RĘKAWICE OCIEPLANE BAWEŁNIANE 60
RĘKAWICE OCIEPLANE SKÓRZANE 67
RĘKAWICE ZE SKÓRY CIEŃKIE 134
RĘKAWICE ANTYSTATYCZNE 22
RĘKAWICE NITRYLOWO-BUTADEINOWE 20
RĘKAWICE NITRYLOWE JEDNORAZOWE op. 12
RĘKAWICE WINYLOWE JEDNORAZOWE op. 6
HEŁM OCHRONNY DO PRAC WYSOKOŚCIOWYCH 8
HEŁM OCHRONNY DO PRAC WYSOKOŚCIOWYCH ANTYSTATYCZNY 32
LEKKI HEŁM OCHRONNY TYPU VOSS-CAP 31
CZAPKA TYPU "KOMINIARKA" 1
CZAPKA TYPU "KOMINIARKA" ANTYSTATYCZNA I TRUDNOPALNA 18
OKULARY OCHRONNE BEZBARWNE Z FILTREM UV 29
OKULARY OCHRONNE BEZBARWNE Z FILTREM UV NA SZKŁA KOREK. 13
OKULARY OCHRONNE TYPU GOOGLE NA OKULARY KOREKCYJNE 18
OKULARY SPAWALNICZE 5
WKŁADKI PRZECIWHAŁASOWE op. 3
PÓŁMASKA OCHRONNA 8
PÓŁMASKA PRZECIWPYŁOWA JEDNORAZOWA 100
NAUSZNIKI PRZECIWHAŁASOWE Z PAŁĄKIEM 2

4.2.6.)Główny kod CPV

18100000-0 - Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatki

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

18444000-3 - Ochronne nakrycia głowy

18830000-6 - Obuwie ochronne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

180 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa sprzętu bezpieczeństwa

4.2.6.)Główny kod CPV

35113000-9 - Sprzęt bezpieczeństwa

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

180 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy

1) nie podlegają wykluczeniu; 2) spełniają warunki dotyczące zdolności technicznej i zawodowej odnoszące się do doświadczenia: Część 1 – Odzież robocza: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert (a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie), wykonał lub wykonuje co najmniej dwie dostawy (dwie odrębne umowy) polegające na dostawie odzieży ochronnej lub/i sprzętu bezpieczeństwa na kwotę nie mniejszą niż 130 000,00 zł brutto (sto trzydzieści tysięcy złotych) każda, (przy czym zastrzega się, że w przypadku gdy Wykonawca w ramach jednej umowy realizował dostawy o szerszym asortymencie, należy wykazać wartość dostawy wyłącznie w odniesieniu do odzieży ochronnej lub/i sprzętu bezpieczeństwa o wartości co najmniej 130 000 zł brutto). Część 2 – Sprzęt bezpieczeństwa: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże się należytym wykonaniem, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwóch dostaw (tj. dwóch odrębnych umów zobowiązaniowych), polegających na dostawie odzieży ochronnej lub/i sprzętu bezpieczeństwa na kwotę nie mniejszą niż 10 000,00 zł brutto (dziesięć tysięcy złotych) każda, (przy czym zastrzega się, że w przypadku gdy Wykonawca w ramach jednej umowy realizował dostawy o szerszym asortymencie, należy wykazać wartość dostawy wyłącznie w odniesieniu do odzieży ochronnej lub/i sprzętu bezpieczeństwa o wartości co najmniej 10 000 zł brutto). Uwaga: Wykonawca składający ofertę na więcej niż jedną część zamówienia spełni warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej dla pozostałych części, jeżeli przedstawione dokumenty potwierdzą należyte wykonanie dostaw odzieży ochronnej lub/i sprzętu bezpieczeństwa dla części o najwyższych wymaganych wartościach spośród części, na które Wykonawca składa ofertę, w zakresie wymaganym przez Zamawiającego. W przypadku wykazania się przez Wykonawcę doświadczeniem w zakresie dostawy wykonywanej (będącej w trakcie realizacji), Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli do upływu terminu składania ofert część dostawy została wykonana w wymaganym czasie i zakresie.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1) w celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, Zamawiający żąda złożenia następujących środków dowodowych:
Część 1 Odzież ochronna i Część 2 Sprzęt bezpieczeństwa -
- wykaz dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, wraz z załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy liczonych się wstecz od dnia w którym upływa termin składania ofert.
Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji dostaw, wykonywanych wspólnie z innymi Wykonawcami, wykaz o którym mowa powyżej dotyczy dostaw, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych, w których wykonywaniu bezpośrednio uczestniczył lub uczestniczy.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1, Wykonawcy zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w imieniu Wykonawcy.
3. Z treści pełnomocnictwa winno jednoznacznie wynikać prawo pełnomocnika do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w imieniu Wykonawcy. Dokument ten winien być podpisany przez osobę/osoby uprawnioną (-e) do jego udzielenia, tj. zgodnie z formą reprezentacji każdego z Wykonawców.
4. Oryginał pełnomocnictwa w postaci elektronicznej lub kopia potwierdzona notarialnie, powinny być załączone do oferty i zawierać w szczególności wskazanie:
- postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczą,
- wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby,
- ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego umocowania.
5. Wszelka korespondencja prowadzona będzie przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem.
6. Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
7. Oświadczenie (składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp) musi złożyć każdy z Wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia wspólnie. Wzór Oświadczenia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ.
8. W przypadku wyboru oferty złożonej przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający będzie żądał przed zawarciem umowy przedstawienia umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. Szczegółowe wymagania w tym zakresie znajdują się w rozdziale 17 SWZ.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
1.Zmiany postanowień zawartej Umowy mogą być dokonywane

1) w zakresie aktualizacji danych Wykonawcy; 2) w przypadku zmiany obowiązujących przepisów prawa, mających wpływ na realizację niniejszego zamówienia; 3) w przypadku wystąpienia wszelkich obiektywnych zmian, niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu Umowy; 4) wycofania z rynku lub zaprzestania produkcji zaoferowanych przez Wykonawcę Urządzeń. W takiej sytuacji Zamawiający może wyrazić zgodę na zamianę Urządzeń będących przedmiotem Umowy na inne, o lepszych bądź takich samych cechach, parametrach i funkcjonalności pod warunkiem, że Wykonawca wykaże fakt wycofania z rynku lub zaprzestania produkcji zaoferowanych Urządzeń i uzyska akceptację Zamawiającego propozycji zmiany. Zmiana Urządzeń nie może spowodować zmiany ceny, terminu wykonania, okresu gwarancji oraz innych warunków realizacji zamówienia; 5) w przypadku zaistnienia siły wyższej (np. powódź, pożar, zamieszki, strajki, ataki, terrorystyczne, przerwy w dostawie energii elektrycznej, epidemia) mającej wpływ na realizację Umowy lub uniemożliwiające wykonanie przedmiotu Umowy zgodnie z OPZ; 6) zmiana/wprowadzenie podwykonawcy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2021-05-28 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Formularza do złożenia lub wycofania oferty, dostępnego na ePUAP i udostępnionego również na miniPortalu. Sposób złożenia i zaszyfrowania oferty opisany został w Instrukcji użytkownika dostępnej na miniPortalu

8.3.)Termin otwarcia ofert

2021-05-28 12:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2021-06-26

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1)
    Formularz oferty według wzoru stanowiącego Załącznik nr 3a lub 3b do SWZ;
  2. 2)
    Formularz cenowy według wzoru stanowiącego Załącznik nr 4a lub 4b do SWZ;
  3. 3)
    Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp według wzoru, stanowiącego Załącznik nr 5 do SWZ
  4. 4)
    pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty – (o ile ofertę składa pełnomocnik) ;
  5. 5)
    pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu (dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia). W przypadku wspólników spółki cywilnej dopuszczalne jest przedłożenie umowy spółki cywilnej, z której wynika zakres i sposób reprezentacji, a w przypadku konsorcjum przedłożenie umowy konsorcjum;
  6. 6)
    Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp, do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów według wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do SWZ (w przypadku gdy Wykonawca polega na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby).

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

18100000-0Odzież branżowa, specjalna odzież r…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
219 270 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
157 290 zł475 983 zł
Rozstęp międzykwartylowy
318 693 zł
Źródło próbki
CPV 18100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
157 290 zł
Mediana
219 270 zł
Górny kwartyl
475 983 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 28.05.2021, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Transportowy Dozór Techniczny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 18100000-0 (Odzież branżowa. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.