ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zagospodarowanie budynku po byłym LO na potrzeby oddziałów przedszkolnych, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz oddziałów rewalidacyjno-wychowawczych w SOSW w Rudniku nad Sanem

Zamawiający Powiat Niżański (Nisko, Podkarpackie) prowadził postępowanie „Zagospodarowanie budynku po byłym LO na potrzeby oddziałów przedszkolnych, wczesnego…”. Termin składania ofert minął 20 maja 2021, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat NiżańskiNisko, Podkarpackie (powiat Niżański →)opublikowano 7 maja 2021
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 225 500 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
20 maja 2021, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Doswiadczenie projektanta branży konstrukcyjno-budowlanej40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Doswiadczenie projektanta branży konstrukcyjno-budowlanej 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Zagospodarowanie budynku po byłym LO na potrzeby oddziałów przedszkolnych, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz oddziałów rewalidacyjno-wychowawczych w SOSW w Rudniku nad….

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Niżański

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409198

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pl. Wolności 2

1.5.2.)Miejscowość

Nisko

1.5.3.)Kod pocztowy

37-400

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.)Numer telefonu

158412700

1.5.8.)Numer faksu

156872449

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

boi@powiatnizanski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiatnizanski.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zagospodarowanie budynku po byłym LO na potrzeby oddziałów przedszkolnych, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz oddziałów rewalidacyjno-wychowawczych w SOSW w Rudniku nad Sanem

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-17bfdb10-af17-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00048736

2.6.)Wersja ogłoszenia

02

2.7.)Data ogłoszenia

2021-05-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00001935/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.10 Zagospodarowanie budynku po byłym Liceum Ogólnokształcącym na potrzeby oddziałów przedszkolnych, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka ... w SOSW w Rudniku nad Sanem - opracownie dokumentacji

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.bip.powiatnizanski.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu miniPortalu, który jest dostępny pod adresem: https://miniportal.uzp.gov.pl, ePUAP dostępnej pod adresem: https://epuap.gov.pl/wps/portal oraz poczty elektronicznej: gm@powiatnizanski.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2020 r. poz. 344). Ofertę, oświadczenia o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w formatach .txt, .rtf, .pdf, .doc, .docx, .odt. Zamawiający zaleca format .pdf. Ofertę, a także oświadczenie o jakim mowa w Rozdziale IX pkt 1 SWZ składa się pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu miniPortalu, który dostępny jest pod adresem: https://miniportal.uzp.gov.pl/, ePUAP dostępnej pod adresem: https://epuap.gov.pl/wps/portal oraz poczty elektronicznej: gm@powiatnizanski.pl. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zobowiązany jest posiadać konto na ePUAP. Wykonawca posiadający konto na ePUAP ma dostęp do następujących formularzy: „Formularz do złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku” oraz do „Formularza do komunikacji”. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Regulaminie korzystania z systemu miniPortal oraz Warunkach korzystania z elektronicznej platformy usług administracji publicznej (ePUAP). Zgodnie z art. 67 ustawy Pzp, Zamawiający podaje wymagania techniczne związane z korzystaniem z Platformy:
W celu korzystania z systemu miniPortal konieczne jest dysponowanie przez użytkownika urządzeniem teleinformatycznym z dostępem do sieci Internet. Aplikacja działa na Platformie Windows, Mac i Linux. Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych:
− specyfikacja połączenia - Formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2,
− format danych oraz kodowanie miniPortal - Formularze dostępne są w formacie HTML z kodowaniem UTF-8,
− oznaczenia czasu odbioru danych – miniPortal - wszelkie operacje opierają się o czas serwera i dane zapisywane są z dokładnością co do setnej części sekundy,
− integracja z systemem ePUAP jest wykonana z wykorzystaniem standardowego mechanizmu ePUAP. W przypadku Wykonawcy wysyłającego wniosek do Zamawiającego, ESP Zamawiającego automatycznie generuje Rodzaj Urzędowego Poświadczenia Odbioru czyli Urzędowe Poświadczenie Przedłożenia (UPP), które jest powiązane z wysyłanym dokumentem. W UPP w sekcji „Dane poświadczenia” jest zawarta informacja o dacie doręczenia.
System dostępny jest za pośrednictwem następujących przeglądarek internetowych:
− Microsoft Internet Explorer od wersji 11.0
− Mozilla Firefox od wersji 15
− Google Chrome od wersji 20
− Microsoft Edge
Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem dedykowanych formularzy: „Formularz złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku” i „Formularza do komunikacji” wynosi 150 MB. Za datę przekazania oferty, wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich przekazania na ePUAP. Zamawiający przekazuje link do postępowania oraz ID postępowania jako załącznik do niniejszej SWZ – załącznik nr 8 do SWZ. Dane postępowania można wyszukać również na liście wszystkich postępowań lub na stronie głównej z zakładki Postępowania.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Informacje w Rozdziale XXIV SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Informacje w Rozdziale XXIV SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

GM.272.14.2021.I

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji na zagospodarowanie budynku po byłym Liceum Ogólnokształcącym na potrzeby oddziałów przedszkolnych, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz oddziałów rewalidacyjno-wychowawczych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rudniku nad Sanem. Dokumentację należy opracować zgodnie z obowiązującym przepisami budowlanymi oraz Prawem zamówień publicznych, uwzględniając wytyczne Zamawiajacego, charakterystykę inwestycji oraz jej lokalizację. Zakres opracowania dokumentacji obejmuje w szczególności:
− zalecane wizje lokalne, analizę otrzymanej dokumentacji od Zamawiającego oraz pomiary inwentaryzacyjne niezbędne do celów projektowych,
− opracowanie Projektu Budowlanego w zakresie niezbędnym dla uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, z uwzględnieniem specyfiki inwestycji, w tym uzyskanie wymaganych przepisami opinii, uzgodnień i pozwoleń oraz niezbędnych odstępstw oraz rozwiązań zastępczych oraz uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę,
− opracowanie kosztorysu inwestorskiego wraz z przedmiarem,
− opracowanie Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
− zapewnienie pełnienia nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji (robót budowlanych).
Zakres prac do zaprojektowania:
− wykonanie termomodernizacji, w tym: wymiana konstrukcji i pokrycia dachu, rynien, ocieplenie ścian budynku, fundamentów, wymiana okien, wykonanie nowej kotłowni z pompą ciepła dla potrzeb grzewczych oraz ciepłej wody użytkowej, wymiana kaloryferów i rur c.o., rur kanalizacyjnych, rur zimnej wody, wykonanie instalacji ciepłej wody, montaż baterii umywalkowych bezgałkowych, instalacja fotowoltaiki;
− wymiana lub modernizacja instalacji elektrycznej i wentylacyjnej, w tym: wymiana włączników/wyłączników światła z możliwością regulacji natężenia światła, wymiana lamp typu LED, wykonanie instalacji przyzywowej, lamp zewnętrznych na budynku, wykonanie wentylacji mechanicznej na sali gimnastycznej, wykonanie systemu oddymiania budynku, dostosowanie obiektu dla osób niesłyszących poprzez wykonanie systemu pętli indukcyjnej, wymiana instalacji elektrycznej, także w piwnicach, wykonanie nowej instalacji odgromowej,
− remont sal lekcyjnych, pomieszczeń gospodarczych i piwnic polegających na szpachlowaniu ścian i sufitów, malowaniu pomieszczeń, wymianie części podłóg i drzwi (na z pochwytem i samozamykaczem) wymianie parapetów zewnętrznych i wewnętrznych (wszystkie pomieszczenia). Zmiana przeznaczenia dwóch pomieszczeń łazienkowych na pokoje wyciszenia oraz dwóch na szatnie. Wyposażenie sal lekcyjnych i do zajęć specjalistycznych w rolety zaciemniające,
− remont korytarzy i klatek schodowych, w tym: szpachlowanie, malowanie ścian i sufitów, wymiana podłóg i nawierzchni schodów z płytek gresowych na wykładziny antypoślizgowe, wykonanie siatek zabezpieczających i chromowanych barierek ochronnych z poręczami na dwóch wysokościach, wymiana luxferów, dostosowanie obiektu dla osób niewidomych poprzez wykonanie płyt podłogowych – brajlowskich,
− przebudowa łazienek, wymiana płytek gresowych, montaż nowych urządzeń sanitarnych dostosowanych do grupy wiekowej i niepełnosprawności dzieci,
− przebudowa wejść do budynków, w tym: podjazdów (montaż barierek po obydwu stronach na dwóch wysokościach), wykonanie dwóch par drzwi wejściowych automatycznych, skomunikowanych z podjazdem, wymiana drzwi od strony południowej na aluminiowe. Wymiana nawierzchni w obrębie podwórka i skomunikowanie budynku z boiskiem wielofunkcyjnym i placem zabaw. Zakup i montaż ławek zewnętrznych. Wykonanie parkingu wewnętrznego od strony boiska z miejscami przeznaczonymi wyłącznie dla osób niepełnosprawnych,
− wykonanie oznakowania ciągów komunikacyjnych i pomieszczeń z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych.

4.2.6.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami oceny ofert:
CENA – waga kryterium 60%
DOŚWIADCZENIE PROJEKTANTA branży konstrukcyjno-budowlanej – 40%
Punkty przyznawane za podane kryteria będą liczone według następującego wzoru:
Cena (koszt):
Liczba punktów = (najniższa zaoferowana cena/cena oferty badanej) x 100 x 60%
Doświadczenie projektanta branży konstrukcyjno-budowlanej :
Kryterium „Doświadczenie projektanta branży konstrukcyjno-budowlanej” oznacza posiadanie doświadczenia zawodowego przez osobę wskazaną w formularzu oferty do pełnienia funkcji projektanta branży konstrukcyjno-budowlanej. Punkty zostaną przyznane w skali punktowej od 0-40 punktów na podstawie oferty Wykonawcy. Doświadczenie projektanta branży konstrukcyjno-budowlanej – w zakresie opracowania dokumentacji w zakresie budowy, rozbudowy, przebudowy lub remontu budynku użyteczności publicznej:
− 0 punktów – w przypadku braku doświadczenia,
− 10 punktów – w przypadku opracowania 1 dokumentacji projektowej,
− 20 punktów – w przypadku opracowania 2 dokumentacji projektowych,
− 30 punktów – w przypadku opracowania 3 dokumentacji projektowych,
− 40 punktów – w przypadku opracowania 4 lub więcej dokumentacji projektowych.
Ocenie będzie podlegać doświadczenie jednego projektanta.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doswiadczenie projektanta branży konstrukcyjno-budowlanej

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w zakresie:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunków w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunków w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunków w powyższym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Określenie warunków:
a) Kadra
Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że dysponuje osobami, które będą skierowane do realizacja zamówienia tj.:
− co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
− co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne
uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
− co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Zamawiający dopuszcza łączenie w/w stanowisk.
Przez uprawnienia budowlane rozumie się uprawnienia wydane zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2020 r. poz. 1333 z późn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, lub odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2020 poz. 220 z późn. zm.).

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1. Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 z późn. zm.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 4 do SWZ;
2. Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, składa dokument wystawiony w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono jego upadłości – wystawiony nie wcześniej niż na 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat uprawnień niezbędnych do wykonania zamówienia, doświadczenia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – załącznik nr 5 do SWZ.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1. Formularz ofertowy, 2. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, 3. Dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielnie zamówienia publicznego. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielnie zamówienia albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw wykluczenia z postępowania (załącznik nr 2 do SWZ) składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu. W odniesieniu do warunku dotyczącego doświadczenia Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców którzy wykonają roboty budowlane, do realizacji których te zdolności są wymagane. W przypadku o którym mowa w pkt 3 Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni Wykonawcy – załącznik nr 7 do SWZ.
Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia wraz z oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale IX pkt 1 SWZ, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału, zgodnie z katalogiem dokumentów określonych w Rozdziale IX SWZ – załącznik nr 2a do SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielnie zamówienia publicznego. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielnie zamówienia albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw wykluczenia z postępowania (załącznik nr 2 do SWZ) składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu. W odniesieniu do warunku dotyczącego doświadczenia Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców którzy wykonają roboty budowlane, do realizacji których te zdolności są wymagane. W przypadku o którym mowa w pkt 3 Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni Wykonawcy – załącznik nr 7 do SWZ. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje, zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, możliwość dokonania istotnych zmian w umowie.
1) Strony mają prawo do przedłużenia terminu wykonania umowy o okres trwania przyczyn, z powodu których będzie zagrożone dotrzymanie terminu umownego w następujących przypadkach:
a) wystąpienie przyczyn, za które odpowiedzialność ponosi Zamawiający,
b) przekroczenie przez organy administracji lub gestorów sieci określonych przez prawo terminów wydania decyzji, zezwoleń, uzgodnień lub odmową wydania przez w/w podmiotu wymaganych decyzji, zezwoleń uzgodnień, itp., jeżeli nie są one następstwem okoliczności, za które odpowiedzialność ponosi Wykonawca,
c) wystąpienie okoliczności niezależnych od stron, które uniemożliwiają realizację przedmiotu umowy w terminie,
d) wystąpienie siły wyższej.
2) Strony mają również prawo zmiany zapisów umowy w następujących przypadkach:
a) ustawowej zmiany stawek podatku od towarów i usług w trakcie realizacji umowy – w zakresie dotyczącym nie zrealizowanej części umowy – wynagrodzenie brutto zostanie odpowiednio zmodyfikowane,
b) zmiany przepisów prawa uniemożliwiające realizację przedmiotu umowy.
c) zmiany zakresu przedmiotu umowy przy jednoczesnym odpowiednim zmniejszeniu wynagrodzenia, jeżeli okaże się, że niektóre elementy składowe dokumentacji projektowej będą zbędne z punktu widzenia postępowania administracyjnego lub procesu inwestycyjnego, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia
8
umowy. Zmiana zakresu przedmiotu umowy nie może powodować zmiany wynagrodzenia o więcej niż 50% wynagrodzenia określonego w § 6 ust. 2.
3. Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają zgody obu stron wyrażonej w formie pisemnego aneksu do umowy po rygorem nieważności.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2021-05-20 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Oferta wraz z załączonymi dokumentami i oświadczeniami składana jest za pośrednictwem dedykowanego formularza dostępnego na ePUAP i udostępnionego przez miniPortal: https://miniportal.uzp.gov.pl/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2021-05-20 12:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2021-06-18

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

8.6.)Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji

3

8.7)Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców

Cena

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 20.05.2021, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Powiat Niżański prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nisko.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.