# Przebudowa drogi gminnej ulicy Mieszka I w Hanusku

Źródło: Atlas Przetargów
Adres kanoniczny: https://atlasprzetargow.pl/przetarg/2026-BZP-00484649
Ogłoszenie źródłowe: https://ezamowienia.gov.pl/mo-client-board/bzp/notice-details/id/08df2912-ac0f-ecc9-5997-b200018798b2
Stan danych: 2026-10-26
Licencja: CC BY 4.0, cytuj jako "Atlas Przetargów, https://atlasprzetargow.pl/przetarg/2026-BZP-00484649"

**Numer ogłoszenia**: 2026/BZP 00484649
**Rodzaj ogłoszenia**: ogłoszenie o zamówieniu (otwiera postępowanie)
**Data publikacji**: 2026-10-13
**Zamawiający**: Gmina Tworóg (NIP: 6452505977)
**Lokalizacja**: Tworóg, woj. śląskie
**Planowany budżet (wartość szacunkowa)**: brak potwierdzonej wartości
**Wadium**: 0,00 PLN
**Termin składania ofert**: 2026-10-28 08:00 czasu polskiego
**CPV**: 45000000-7 (Roboty budowlane),45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę),45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej),45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne),45113000-2 (Roboty na placu budowy),45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg),45233100-0 (Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg),45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg),45233140-2 (Roboty drogowe),45232130-2 (Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej)

## Opis
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00484649 z dnia 2026-10-13

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej ulicy Mieszka I w Hanusku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tworóg

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258374

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zamkowa 16

1.5.2.) Miejscowość: Tworóg

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-690

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ug.tworog.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://tworog.pl/aktualnosci

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej ulicy Mieszka I w Hanusku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bb61e214-4f2a-49cf-b514-c096ae452569

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00484649

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-10-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00053926/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Przebudowa ul. Mieszka I w Hanusku

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1389802

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem platformy zakupowej (zwanej dalej również „platformą”) dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1389802
12.1.	Składanie dokumentów innych niż oferta, w tym oświadczeń, wniosków, zawiadomień, zapytań oraz przekazywanie informacji odbywa się elektronicznie za pośrednictwem platformy i formularza Wyślij wiadomość.
12.2.	Oświadczenia lub dokumenty składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem platformy jako załączniki. Wymagania dotyczące dokumentów oraz oświadczeń składanych przez Wykonawców określa rozdział 11. SWZ.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 12.10.	Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platformie przesłanych przez Zamawiającego.
12.11.	Niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na platformie:
12.11.1.	stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
12.11.2.	komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
12.11.3.	zainstalowana dowolna, inna przeglądarka internetowa niż Internet Explorer,
12.11.4.	włączona obsługa JavaScript,
12.11.5.	zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
12.11.6.	Szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3.
12.11.7.	Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
12.12.	Zamawiający dopuszcza komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej, z wyjątkiem złożenia oferty z załącznikami oraz podmiotowych środków dowodowych, z zastrzeżeniem, że po otwarciu ofert Wykonawca może komunikować się wyłącznie za pośrednictwem adresu poczty elektronicznej wskazanego w formularzu oferty.
12.13.	Komunikacja w postępowaniu odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej określonych w niniejszym rozdziale.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy
...(skrócono; pełna treść pod adresem kanonicznym)...